به نام خدا

در پاسخ به دعوت واحد بین‌الملل دانشکده‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران به‌منظور برقراری تعاملات علمی بین‌المللی با کشورهای همسایه، ازجمله جمهوری عراق، رایزن محترم فرهنگی جمهوری عراق با هیئت همراه در روز دوشنبه، مورخ 27/2/ 1400، در ساعت 12 ظهر در اتاق شورای دانشکده‌ی مهندسی مکانیک حضور پیدا کردند. شرکت‌کنندگان این جلسه عبارت بودند از آقای دکتر امجد مظفر، رایزن محترم فرهنگی جمهوری عراق در ایران، آقای محمدباقر حکیم، مدیر بین‌الملل سفارت عراق، آقای دکتر کارن ابری‌نیا، ریاست دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، آقای دکتر مکملی، مشاور بین‌الملل پردیس دانشکده‌های فنی، آقای دکتر جلالی مدیر بین‌الملل دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، آقای دکتر علیرضا ریاسی، معاون پژوهشی دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، دکتر موسی آیتی، معاون اداری و مالی دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، آقای دکتر آرش بهرامی، مدیر آموزش دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، آقای دکتر مقداد صفاری‌پور، مدیر کارگروه اطلاع‌رسانی دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، و سرکار خانم عمیدی، مشاور بین‌الملل دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، برگزار گردید.

در ابتدا، دکتر ابری‌نیا ضمن خوش‌آمدگویی به رایزن محترم و مسئولین سفارت جمهوری عراق و سایر حاضران در جلسه از برگزاری این جلسه با هدف توسعه‌ی روابط علمی، فرهنگی، و صنعتی دو کشور ابراز خرسندی نمودند. سپس، آقای دکتر مکملی به معرفی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران پرداختند و به رتبه‌ی اول آن در ایران و حضور آن در فهرست ده دانشگاه برتر منطقه اشاره کردند. ایشان همچنین بر آمادگی پردیس فنی برای جذب دانشجویان غیر ایرانی در تمامی رشته‌های فنی و در همه‌ی مقاطع تاکید و آمادگی کامل پردیس را برای همکاری در تمام زمینه‌های علمی، فرهنگی، و صنعتی ابراز کردند.

پس از آن، آقای دکتر ابری‌نیا دانشکده‌ی مهندسی مکانیک و توانمندی‌های آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، و مراکز پژوهشی آن را معرفی کردند و آمادگی دانشکده را برای جذب دانشجو و تبادل استاد؛ برگزاری وبینارها، سمینارها، کنفرانس‌ها، و دوره‌های آموزشی برای دانشجویان و صنعتگران در تمام زمینه‌های علمی و صنعتی در حوزه‌ی مهندسی مکانیک؛ و انجام پروژه‌های صنعتی اعلام کردند.

در انتها، آقای دکتر مظفر ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه فرمودند که به‌عنوان نماینده‌ی وزارت علوم جمهوری عراق علاقمند به برقراری ارتباط و همکاری بیشتر با دانشگاه تهران هستند و از ایجاد رابطه بین این دانشگاه با دانشگاه‌های 14 استان کشور عراق در زمینه‌های گوناگون علمی و تحصیلی حمایت می‌کنند.

در پایان، کلیه‌ی حاضران جلسه به‌همراه آقای دکتر مظفر از آزمایشگاه‌های پژوهشی و کارگاه‌های منتخب در دانشکده‌ی مهندسی مکانیک بازدید نمودند و جلسه راس ساعت 14:30 به اتمام رسید.