شما اینجا هستید
صفحه اصلی > درباره ما

سلام عرض میکنم خدمت تمامی مخاطبین گرامی

اگر با دیدن مجله ی ما این کنجکاوی در شما شکل گرفت که بدانید ما که هستیم، بسیار خرسند میشویم که به شما بگوییم که ما جمعی دانشجویی هستیم که در کنار فعالیت های روزمره ی خود، علاقه مندیم مطالبی دست اول و متفاوت را برای شما گردآوری کنیم.

تیم ما متشکل از بیش از ۲۰ دانشجو است، عمدتا دانشجوی مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران، اما جالب است بدانید که دانشجویانی از رشته ها و دانشگاه های دیگر نیز با ما همکاری میکنند، ما معتقدیم تفکر مهندسی مهمترین داشته ی یک مهندس است، تفکری که به چالش به چشم فرصت مینگرد و به دنبال لوازم و مهارت های حل مشکل و معضل میگردد، به همین روی همواره بیان کرده ایم که مرز های علم کمرنگ تر از آن است که بخواهیم با چند اسم آن ها را از یکدیگر جدا کنیم.

ما در دپارتمان های مجله به دنبال ارائه مطالب نو میباشیم، با این حال میدانیم که سرعت تکنولوژی بسیار بیشتر از ماست، اما میتوانید مطمئن باشید که تمام تلاش خود را خواهیم کرد، برای افزایش سرعت خود نیازمند همکاری شما نیز هستیم، به ما بپیوندید!

مطالبی که قرار است در دپارتمان هایمان پوشش دهیم به اختصار در زیر آمده است:

دپارتمان اخبار فناوری: در این دپارتمان آخرین اخبار دنیای علم را با یکدیگر مرور خواهیم کرد، همچنین گاهی فناوری های قدیمی را با نگاهی نو مورد ارزیابی قرار خواهیم داد، قسمت دیگر کارمان در این قسمت بررسی روند رشد و به ثمر رسیدن و حتی گاهی شکست برخی از فناوری ها میباشد.

دپارتمان کارآفرینی و مدیریت: در این دپارتمان که یکی از مهمترین دپارتمان های ما میباشد به مهارت های لازم برای ایجاد یک کسب و کار میپردازیم، اما کمی متفاوت تر! میپرسید چگونه؟ اینگونه که با یکدیگر به ایده و شکل گیری آن میپردازیم، از مهارت های مدیریتی صحبت میکنیم، آموزش هایی پیرامون Business Plan و سایر موارد را در کنار یکدیگر تجربه میکنیم و همه ی این ها را با مثال هایی از شرکت های داخلی و خارجی تعمیق میکنیم، چه بسا مصاحبه هایی که با کارآفرینان برتر ترتیب دهیم و سوالات شما را از این عزیزان بپرسیم، همانطور که گفتم برنامه های این بخش بسیار گسترده است.

دپارتمان مقالات علمی: در این دپارتمان مقالات علمی پر ارجاع اساتید مطرح جهان را ترجمه میکنیم، اولویت با مهندسی مکانیک است تا وقتی که از رشته های دیگر به ما بپیوندید و علاقه مند به این بخش باشید، به علاوه مقالات اساتید کشورمان را نیز در صورت موافقت خودشان انتشار میدهیم، شما دانشجویان نیز میتوانید مقالاتتان را برای ما بفرستید، پس از بررسی مقالات شما، یقینا آن ها را نیز روی سایت قرار خواهیم داد.

دپارتمان آموزش: در این دپارتمان به آموزش نرم افزار های مهندسی مکانیک و سایر رشته ها میپردازیم، برترین آموزش ها را معرفی میکنیم، مقایسه ای بر نرم افزار ها خواهیم داشت و همچنین خودمان آموزش هایی را به فارسی برایتان آماده میکنیم، علاوه بر این موارد جزوه و کتاب دروس مختلف را نیز قرار خواهیم داد.

دپارتمان صنعت: وقتی صحبت از صنعت میشود، ناخودآگاه ذهنمان به سوی ارتباط صنعت و دانشگاه میرود، قرار است در این دپارتمان نمونه های موفق این ارتباط را در ایران و جهان بررسی کنیم و آسیب شناسی نمونه های ناموفق را نیز از یاد نبریم، علاوه بر این ارتباط به عنوان یک مهندس مکانیک با انواع تجهیزات صنعتی و روش های ساخت وسایل گوناگون آشنا شویم  تا فردا روزی که وارد صنعت شدیم با آن بیگانه نباشیم.

دپارتمان اپلای: بسیاری از دانشجویان ما به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های مطرح کشور های دیگر هستند تا علمشان را با استاندارد های روز جهانی ارتقا ببخشند، در این دپارتمان از روند اپلای، آزمون های زبان و اصطلاحات اپلای صحبت میکنیم، از سختی ها و مشکلات میگوییم و به فواید اپلای اشاره میکنیم، با دوستانی که اپلای کرده اند مصاحبه هایی را ترتیب خواهیم داد و در کنار همه ی این ها دانشگاه های شهر های مختلف دنیا را معرفی میکنیم.

از همه شما تشکر میکنم که عرایض بنده را مطالعه کردید، در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد و درخواست همکاری به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید، همچنین برای آشنایی کامل با تیم ما میتوانید به صفحه ی تیم ما مراجعه کنید، اگر هم علاقه مندید که مطالب گفته شده را در ایمیل خود دریافت کنید و همیشه با ما به روز باشید، ایمیل خود را ثبت کنید!

در پایان از تمامی اساتید دانشکده مکانیک دانشگاه تهران به خصوص جناب آقای دکتر ابری نیا ریاست محترم دانشکده و همیچنین جناب آقای دکتر کریم پور مدیر مسئول مجله کمال تشکر را دارم.

این مجله زیر نظر مستقیم دانشکده ی مکانیک دانشگاه تهران اداره میشود.

 

علی رمضانی

موسس و سردبیر مجله