دکتر کارن ابری نیا

به دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، مهد مهندسی مکانیک کشور، خوش آمدید. دانشکده مهندسی مکانیک از بدو تأسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ تاکنون همواره به عنوان یکی از دانشکده‌های موفق و افتخارآمیز دانشکده‌های فنی درخشیده است. این پایگاه به صورت اجمالی برنامه‌های آموزشی، فعالیت‌های پژوهشی که در حال حاضر در دانشکده در جریان است، امکانات پژوهشی موجود و زمینه‌های تحقیقاتی هرکدام از اعضاء هیأت علمی را معرفی می‌نماید. امیدوارم شمابتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را دراین پایگاه بیابید.

دانشکده ما دارای سوابق و دستاوردهای ارزشمندی در هر دو زمینه آموزشی و پژوهشی است. تعداد زیادی از همکاران هیأت علمی این دانشکده، به پاس فعالیت‌های شایان خود جوایزی را از دانشگاه و خارج از دانشگاه دریافت نموده‌اند. علاوه بر اساتید مجرب، دانشجویان نخبه و با استعداد کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این دانشکده نیز به‌طور مرتب با کسب رتبه‌های ممتاز در سطح دانشگاه و ملی، به افتخارات ما می‌افزایند. کسب رتبه‌های اول تا سوم المپیاد دانشجوئی بوسیله دانشجویان سال آخر کارشناسی و انتخاب مکرر پایان‌نامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری فارغ‌التحصیلان این دانشکده به عنوان پایان‌نامه / رساله برتر از طرف انجمن مهندسان مکانیک ایران، از آن جمله است.
ما افتخار می‌کنیم که یکی از فعال‌ترین دانشکده‌های ایران در امر پژوهش و تحقیقات هستیم. فعالیت‌های تحقیقاتی که بوسیله ۶۵ نفر عضو هیأت علمی تمام وقت این دانشکده شامل ۱۴ استاد و ۱۰ دانشیار و همچنین ۴ استاد افتخاری بازنشسته، ۲ استاد وابسته و با مشارکت دانشجویان با استعداد و خلاق صورت می‌گیرد. ما خوشحالیم که دارای تجهیزات مدرن و کارکنان اداری و فنی فداکار برای پشتیبانی برنامه‌های آموزشی و پژوهشی خود هستیم. بودجه لازم برای امر پژوهش عمدتأ از طریق انعقاد قرارداد با وزارت‌خانه‌ها و ارگان‌های مختلف دولتی و غیر دولتی تأمین می‌گردد. برای توسعه و گسترش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود، طرح توسعه فضای فیزیکی دانشکده به مساحت ۲۰٫۰۰۰ مترمربع، در قالب ساختمان جدید دانشکده از سال ۱۳۹۴ مورد بهره برداری قرار گرفته است.
در صورت داشتن سوالات بیشتر، لطفأ با اینجانب یا دفتر دانشکده مهندسی مکانیک تماس حاصل فرمائید.

کارن ابری نیا